Yapay zeka tahminleri: sonuçlar ve isabet oranı
YZ’mizin yayımladığı her tahmini maç sonucuyla karşılaştırıyoruz. Son 30 günün en isabetli pazarı 1,5 gol üstü: 82% isabet (8 763 tahmin). Pozitif ROI sistemi: ev sahibi galibiyeti YZ tahminleri · oranlar 1,50–2,50, ortalama 1,77 · YZ güveni ≥ %60 → +%21,2 ROI (42 tahmin, son 30 gün).
Dönem: 30 gün (03.10.2026–01.11.2026)
Pozitif ROI sistemi
23 günde +%21,2 ROI
Ev sahibi galibiyeti YZ tahminleri · oranlar 1,50–2,50, ortalama 1,77 · YZ güveni ≥ %60
Dönem: son 30 gün (03.10.2026–01.11.2026), model güncellemesinden önceki tahminler dahil · 03.10.2026–25.10.2026
Hesaplama (tarihsel simülasyon): tahmin başına sabit 1 birim, vergisiz, maç başlamadan önce kaydedilen birkaç bahis şirketinin ortalama oranları. Kâr birim olarak gösterilir; ROI = kâr ÷ yatırılan birim; maks. düşüş = bir kâr zirvesinden en büyük düşüş. Kural her gün, en az 40 tahminli 840 kombinasyon (pazar × oran aralığı × YZ güveni) arasından yeniden seçilir. Geçmiş sonuçlar gelecekteki sonuçları garanti etmez. 1,20’nin altındaki oranlar dikkate alınmaz; dönemin iki yarısında da kârda olan kurallar önceliklidir.
YZ tahminlerinin kâr ettiği yerler: oran ve güven aralıkları
Maç öncesi oranı olan her sonuçlanmış YZ tahminini tahmin türüne, oran aralığına ve YZ güvenine göre ayırıyoruz. Yalnızca en az 40 tahminte kârda olan aralıkları, en yüksek ROI’den başlayarak gösteriyoruz. Alt/üst ve karşılıklı gol oranlarını 12.09.2026 tarihinden beri kaydediyoruz; bu pazarların geçmişi daha kısa.
15.09.2026 tarihinden beri – güncellenmiş model
| YZ tahmini | Aralık | Tahmin | İsabet (başa baş) | Ort. oran | Kâr (birim) | ROI | Sinyal |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3,5 gol alt | oran 2,50–3,20 | 65 | %46,2 (%36,9) | 2,72 | +15,84 | +%24,4 | umut verici |
| Ev sahibi kazanır (1) | YZ güveni %60–70 | 123 | %74,0 (%69,4) | 1,47 | +9,03 | +%7,3 | umut verici |
| Deplasman kazanır (2) | YZ güveni %50–60 | 279 | %60,2 (%57,9) | 1,79 | +12,92 | +%4,6 | şans olabilir |
| Ev sahibi kazanır (1) | oran 1,20–1,40 | 274 | %78,5 (%76,7) | 1,31 | +6,59 | +%2,4 | şans olabilir |
| Ev sahibi kazanır (1) | oran 1,40–1,60 | 381 | %67,5 (%66,8) | 1,50 | +2,62 | +%0,7 | şans olabilir |
| Karşılıklı gol – yok | oran 2,00–2,50 | 288 | %46,2 (%46,2) | 2,17 | +1,33 | +%0,5 | şans olabilir |
Son 30 gün (03.10.2026–01.11.2026)
| YZ tahmini | Aralık | Tahmin | İsabet (başa baş) | Ort. oran | Kâr (birim) | ROI | Sinyal |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Karşılıklı gol – yok | oran 2,00–2,50 | 114 | %53,5 (%46,1) | 2,18 | +19,61 | +%17,2 | şans olabilir |
| Ev sahibi kazanır (1) | oran 2,50–3,20 | 59 | %44,1 (%39,1) | 2,56 | +7,46 | +%12,6 | şans olabilir |
| Ev sahibi kazanır (1) | YZ güveni %60–70 | 89 | %71,9 (%67,6) | 1,53 | +8,63 | +%9,7 | şans olabilir |
| Karşılıklı gol – yok | YZ güveni %40–50 | 102 | %55,9 (%51,6) | 1,99 | +9,61 | +%9,4 | şans olabilir |
| Deplasman kazanır (2) | YZ güveni %50–60 | 102 | %64,7 (%60,6) | 1,68 | +7,72 | +%7,6 | şans olabilir |
| Deplasman kazanır (2) | oran 1,40–1,60 | 80 | %70,0 (%66,6) | 1,50 | +3,95 | +%4,9 | şans olabilir |
| Ev sahibi kazanır (1) | oran 1,20–1,40 | 171 | %80,1 (%76,6) | 1,31 | +8,12 | +%4,7 | şans olabilir |
| 2,5 gol üst | YZ güveni %40–50 | 209 | %57,4 (%55,0) | 1,87 | +7,13 | +%3,4 | şans olabilir |
| 2,5 gol alt | oran 1,80–2,00 | 97 | %54,6 (%53,1) | 1,88 | +2,50 | +%2,6 | şans olabilir |
| Ev sahibi kazanır (1) | oran 1,80–2,00 | 297 | %53,5 (%52,9) | 1,89 | +3,69 | +%1,2 | şans olabilir |
Tarihsel simülasyon: tahmin başına sabit 1 birim, vergisiz, maç öncesi ortalama oranlar. Başa baş = bu oranlarda sıfırda kapatmak için gereken isabet oranı. Sinyal: “sağlam” = başa başın belirgin üstünde ve dönemin iki yarısında da artıda; “umut verici” = iki yarıda da başa başın üstünde; “şans olabilir” = örneklem henüz yetersiz. Geçmiş sonuçlar gelecekteki sonuçları garanti etmez.
Kart tahminleri: isabet oranı
3 085 sonuçlanan maç, 04.10.2026–01.11.2026. Her isabet oranının yanında referans değerini gösteriyoruz — hiç tahmin yapmadan, her zaman daha sık gerçekleşen tarafı seçmenin verdiği sonuç — böylece AI tahmininin gerçekten nerede katkı sağladığı görülür.
| Pazar | İsabet | Sonuçlanan | Referans | Üstünlük |
|---|---|---|---|---|
| 2,5 üstü kart | 76,4% | 3 085 | 76,0% her zaman üst | +0,4 puan · üstünlük yok |
| 3,5 üstü kart | 63,4% | 3 085 | 59,4% her zaman üst | +4,0 puan |
| 4,5 üstü kart | 61,8% | 3 085 | 57,7% her zaman alt | +4,2 puan |
| 5,5 üstü kart | 72,6% | 3 085 | 72,3% her zaman alt | +0,4 puan · üstünlük yok |
| İki takım da kart gördü | 76,8% | 3 085 | 76,8% her zaman evet | +0,0 puan · üstünlük yok |
| Kırmızı kart | 80,7% | 3 085 | 80,7% her zaman hayır | +0,0 puan · üstünlük yok |
| Penaltı | 100,0% | 3 085 | 100,0% her zaman hayır | +0,0 puan · üstünlük yok |
Referans, tahminsiz bir seçimdir: bu örnekte daha sık gerçekleşen taraf her zaman seçilir. Bir pazar, ancak isabet oranı referansın üzerindeyse model hakkında bir şey söyler — bir tarafın maçların çoğunda gerçekleştiği bir çizgideki yüksek sayı, model yerine pazar hakkında bilgi verir.
Kart tahminleri 18.09.2026 tarihinden beri saklanıyor, bu yüzden kısa dönemler aynı sayıları gösterebilir. Her tahmin maç başlamadan önce kaydedilir ve maçın akışına göre sonuçlandırılır; sarı ve kırmızı kart birer adet sayılır. AI tahmini en az %50 verdiğinde seçim üst/evet olur.
Tahmin türüne ve döneme göre başarı
| Tahmin türü | 7 gün | 30 gün | 90 gün | Tümü | 15.09 tarihinden beri (yeni model) |
|---|---|---|---|---|---|
| 1X2 | 48% (3 250) | 49% (10 585) | 48% (23 652) | 48% (26 821) | 49% (16 035) |
| Çifte Şans | 72% (3 245) | 72% (10 556) | 72% (23 422) | 72% (26 472) | 72% (15 994) |
| KG Var | 55% (3 250) | 57% (10 585) | 55% (23 652) | 55% (26 821) | 56% (16 035) |
| 2,5 Üst | 60% (3 250) | 60% (10 585) | 58% (23 652) | 58% (26 821) | 59% (16 035) |
| 1,5 Üst | 82% (2 398) | 82% (8 763) | 83% (15 633) | 82% (18 036) | 83% (11 999) |
| Skor Tahmini | 9% (3 250) | 9% (10 585) | 9% (23 652) | 9% (26 820) | 9% (16 035) |
Tutan tahmin yüzdesi, parantez içinde sonuçlanan tahmin sayısı. İptal edilen ve ertelenen maçlar sayılmaz. 1,5 Üst: 2,5 üst tahmini verilen maçlar — en az iki golün ne sıklıkla atıldığı.
Günlük 1X2 başarısı
En az 20 tahminin sonuçlandığı günler.
Modelin en başarılı olduğu ligler
| Lig | Tahmin | Başarı |
|---|---|---|
| 21 | 76% | |
| 29 | 76% | |
| 22 | 73% | |
| 29 | 72% | |
| 27 | 70% | |
| 30 | 70% | |
| 26 | 69% | |
| 22 | 68% | |
| 22 | 68% | |
| 25 | 68% |
Son sonuçlanan tahminler
Value bet geçmişi
Geçmişteki value bet tahminleri daha önceki, daha az hassas bir yöntemle seçildi. Eylül 2026 itibarıyla value bet tahminleri yalnızca tam 1X2 olasılık modelinden seçiliyor.
Nasıl hesaplıyoruz
Yalnızca modelin maç başlamadan önce yayımladığı tahminler sayılır. Bir tahmin ilk kez sonuçlandığında dondurulur; böylece sonraki değişiklikler geçmiş başarıyı iyileştiremez. Sonuçlar son düdükten sonra resmi maç verilerinden alınır; uzatma ve penaltılarda, bahis şirketlerinde olduğu gibi 90 dakikalık skor esas alınır.
Şeffaf sonuçlar, otomatik olarak güncel
Son 30 günde en isabetli pazarımız 1,5 gol üstü: sonuçlanan 8 763 tahminde 82% isabet. Yayınlanan her tahmin maç bittikten sonra resmi sonuçlara göre otomatik olarak sonuçlandırılır. Son 30 günde yapay zeka 10 585 maçın 49% kadarında maç sonucunu doğru tahmin etti. Aşağıdaki tablolar sonuçları pazara (1X2, çifte şans, skor tahmini, KG Var/Yok, 2.5 Alt/Üst) ve lige göre ayırır.
Bu rakamlar nasıl okunur?
İsabet oranı tek başına bir tahminin oynamaya değer olup olmadığını söylemez: hep büyük favorileri seçen bir model sık kazanır ama az kazandırır. Bu yüzden isabet oranını oranlarla birlikte değerlendirin. Ertelenen, iptal edilen ve yarıda kalan maçlar hesaba katılmaz. Geçmiş sonuçlar gelecekteki başarının göstergesi değildir.
Neden tüm sonuçları yayınlıyoruz?
Birçok tahmin sitesi yalnızca tutan tahminlerini gösterir. Biz tutmayanlar dahil sonuçlanan her tahmini yayınlıyoruz; böylece modele güvenmeden önce onu lig ve pazar bazında değerlendirebilirsiniz. Bu istatistiklere yalnızca maç başlamadan önce yayınlanan tahminler dahil edilir.